Menu

Prečo sa zamilujete do olejovanie vlasov?

Vlasová kúra s prírodnými olejmi je veľmi populárna a mimoriadne ľahko sa vykonáva. Potrebujete len dobre zvolený olej a trochu času večer.


Prírodný olej musíte aplikovať na vlasy a pokožku hlavy a nechať ho pôsobiť tak dlho, ako je možné (najlepšie pár hodín alebo celú noc). Kľúčom k vykonávaniu olejovej kúry na vlasy je pravidelnosť. Prvé výsledky sa dajú pozorovať už po prvej aplikácii. Avšak, ak túžime po dlhotrvácnych účinkoch, musíme kúru vykonávať aspoň raz do týždňa.

Prečo je olejovanie vlasov také prospešné pre vlasy?

1. Oleje sú plné prírodných látok – ich sila a efektivita pochádzajú zo semien a orieškov lisovaných za studena.

2. Vlasové oleje nepôsobia len na povrchu vlasov. Prenikajú hlboko do vlasových cibuliek a posilňujú vlasy zvnútra. Kvôli tomu za nimi zaostávajú masky a kondicionéry z drogérie.

3. Olejovanie opravuje vlasy ako žiadna iná domáca kúra.

4. Pravidelné olejovanie podporuje rast vlasov.

5. Olejovanie vlasov pomáha bojovať proti lupinám a iným kožným chorobám. Zanecháva pokožku hlavy čistú a zdravú. Je všeobecne známe, že zdravá pokožka hlavy sa rovná zdravým a pevným vlasom.

6. Vďaka olejovaniu vlasov sú vlasy chránené pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, vrátane mrazu, vetra, silného slnka.

7. Olejovanie vlasov tiež chráni pred mechanickým poškodením, ktoré prinášate svojim prameňom. Ak si fénujete vlasy horúcim vzduchom, používate žehličku alebo si ich farbíte – pravidelne si olejujte vlasy. Nebudete sa už obávať o ich stav.

8. Ak máte problém s rozštiepenými končekmi môžete ich chrániť prírodnými olejmi. Končeky sa prestanú štiepiť a budú lesklé a vyživené.

9. Olejovanie vlasov urobí pramene poddajnými, lesklými a vyživenými. Ba čo viac, stará sa o pokožku hlavy a reguluje tvorbu séba. Vďaka tomu sa rozlúčite s príliš mastnou pokožkou hlavy alebo hydratujete príliš suchú pokožku hlavy.

Ak ste ešte nevyskúšali olejovú kúru na vlasy, je najvyšší čas to zmeniť. Choďte si do drogérie kúpiť prírodný olej a prekvapte svoje vlasy!