Menu

DOVE – Nourishing Oil Care Detangler Spray with Nutri-Oils


dove-nourishing-oil-care-detangler-spray-with-nutri-oils

Dvojfázový vlasový kondicionér v spreji, Dove Nourishing Oil Care, je prvým prípravkom tohto typu s olejovou formulou, ktorý má dvojitý účinok. Prípravok v sebe spája Fiber Actives Technology, ktorá preniká hlboko do štruktúry vlasov a Micro Moisture Serum s povrchným zjemňujúcim účinkom. Tento vlasový olej bol vytvorený k jemnej starostlivosti o vlasy.

Ako funguje Dove Nourishing Oil Care?

 • Vyživuje a obnovuje štruktúru vlasov.
 • Vyhladzuje a zjemňuje.
 • Uľahčuje rozčesávanie aj tých najhustejších vlasov.
 • Chráni vlasy pred škodlivými faktormi.

Nourishing Oil Care Detangler Spray – analýza zloženia

Dove Detangler Spray je založený na vode (Aqua). Je to lepšie ako alkohol, ale oveľa lepšie by bolo, ak by to bola nejaká zmäkčovacia alebo zvlhčujúca látka. Hneď za vodou je pár neškodných silikónov (Cyclopentasiloxane, Phenyl Trimethicone, Dimethicone) – jeden prchavý a dva ľahko odstrániteľné s jemným šampónom. Po silikónoch si svoje miesto našiel glycerín, t.j. jeden z dobrých alkoholov s hydratačnými vlastnosťami.

Nourishing Oil Care obsahuje aj pár vzácnych olejov. Ako prvý je mandľový olej (Prunus Amygdalus Dulcis Oil), ktorý zlepšuje činnosti vo vlasoch. Druhým je argánový olej (Argania Spinosa Kernel Oil), cenený po celom svete pre efektívnu regeneráciu a obnovu. Tretím je kokosový olej (Cocos Nucifera Oil), ktorý môže byť problematickým na vlasoch s vysokou pórovitosťou, kvôli jeho nasýteniu.

Za olejmi nasleduje ďalšia sada umelých doplnkov, napr. disacharid pre zachovanie vône (Trehalose), zvlhčovač (Gluconolactone) s antioxidačnými vlastnosťami, kyselina pre stabilizáciu pH (Adipic Acid), čistiaca látka (Sodium Sulfate), ďalší silikón (PEG/PPG-18/18 Dimethicone) rozpustiteľný vo vode a jeden ťažký silikón (Polyquaternium-16) s tendenciou sa ukladať. Je tam aj množstvo konzervantov (Sodium Chloride, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate), ktorým predchádza UV filter (Benzophenone-4) a dobrý alkohol (Butylene Glycol).

Na konci zloženia je uvedených šesť vôní (Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool) zo zoznamu potenciálne senzibilizujúcich látok. Sú zodpovedné za príjemnú, mydlovú vôňu pripomínajúcu kvalitnú kozmetiku. Krémová vôňa Dove Nourishing Oil Care ostáva na vlasoch.

Viac o prípravku…

Dove Nourishing Oil Care je v skutočnosti vlasový kondicionér v spreji, pretože obsah olejov je oveľa menší než obsah iných látok. V plastovej tube s objemom 200 ml/6.8 oz je umiestnený dvojfázový prípravok. Po zatrasení sa zmieša biela a krémová horná vrstva s priehľadnou tekutinou pod ňou. Celý prípravok je tekutý a dobre sa absorbuje do vlasov. Veľký objem a praktická podoba spreju majú prospešný vplyv na efektivitu vlasového oleja.

Nourishing Oil Care Detangler Spray sa musí pred použitím dobre pretrepať, aby sa zmiešali obe vrstvy. Takto sa vytvorená tekutina môže nasprejovať na suché alebo vlhké vlasy, aj bez umytia vlasov.

VÝHODY pre styling:

 • dvojfázová formula spreja
 • tri prírodné rastlinné oleje
 • hydratačný glycerín a UV filter
 • veľmi príjemná, mydlová vôňa
 • veľký objem a praktický rozprašovač
 • na suché a vlhké vlasy

NEVÝHODY pre styling:

 • prevaha umelých ingrediencii nad olejmi
 • príliš veľa silikónov, aj ťažkých
 • konzervanty a vône